Rozrywka czy nuda – wybór jest twój

Można pracować po osiem godzin dziennie, a potem wrócić do domu i położyć się spać, lub na kanapie i oglądać beznadziejne seriale ludzi, którzy w ogóle nie znają się na życiu, a napisane przez nich scenariusze są oklepane i przewidywalne. Można jednak równie dobrze zakończyć swój żywot, bo po co właściwie żyć, jeśli nie będziemy z życia czerpali radości i przyjemności. Nie będzie to tyle życie, co raczej egzystowanie i to w dodatku marne. Co to oznacza? Na pewno nie to, aby zwolnić się z pracy. Chodzi tutaj raczej o to, aby kreatywnie spędzać swój wolny czas, czyli w taki sposób, w jaki będziemy zadowoleni z każdej spędzonej chwili, a przynajmniej będziemy mieli co opowiadać przyjaciołom i znajomym.
Wszystko tak naprawdę może być rozrywką – czasem nie trzeba nawet wychodzić z domu. Warto jednak pamiętać o tym, że człowiek bawi się tym lepiej, im częściej robi to przebywając z ludźmi. Dlatego ważne jest, aby mieć czas na spotkanie się ze znajomymi i rozegranie nawet partii w karty, choć nie będzie to do końca rozrywkowe, to jednak lepsze od zwykłego wegetowanie.
Rozrywkowy – nadużywany wyraz, rozrywka będzie lepsza
W ostatnim czasie możemy łatwo zaobserwować nadużywanie wielu słów, takich jak na przykład „super”, 'świetnie”, „zajebiście”, „old school”, czy wielu innych.
Jednym z nich jest także przymiotnik – „rozrywkowy”. Można znaleźć setki rzeczy, sprzedawanych wraz z opisem, w którym kryje się niejednokrotnie nawet kilkanaście powtórzeń tego wyrazu. „Rozrywkowy człowiek”, czy „rozrywkowe życie” to chyba najczęściej spotykane formy zastosowania tego wyrażenia. Skąd się to jednak bierze? Często z tego powodu, że znani celebryci nadużywają właśnie takich słów, a ich fani bez namysłu je powtarzają.
Jednak istotne jest to, że mają one nieco negatywne nacechowanie, jeśli się nad tym bardziej zastanowić. Jeśli ktoś powie bowiem zdanie w stylu „Ale ty jesteś rozrywkowy?!” - to może to być forma zarówno podziwu, jak i sarkazmu czy podświadomej zazdrości. Czy warto się tym przejmować, co to właściwie znaczy? Zdecydowanie nie! Lepiej łapać chwilę i nieustannie podążać naprzód. Ważne jest, aby dużą uwagę w naszym życiu poświęcić rozrywce cokolwiek ludzie by o nas nie mówili, bo to ona tak naprawdę jest najlepszą motywacją w osiąganiu wszystkiego.