Najlepszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się cellulitu jest zabieg dermabrazji. Ten zabieg ma w ofercie kilka najlepszych salonów piękności w Białymstoku. Każdy salon kosmetyczny wykonujący dermabrazję,zatrudnia osoby specjalnie przeszkolone do tego celu. Aby znaleźć najlepszy salon, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: ‚kosmetyczka Białystok’. Obiektów oferujących takie usługi jest wiele, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego [pomoc tutaj: salon kosmetyczny Białystok: swiaturody.com].

Dla kogo dermabrazja? Dermabrazja to rodzaj głębokiego, mechanicznego peelingu, podczas którego w kontrolowany sposób zostaje strata wierzchnia warstwa naskórka aż do poziomu naczyń krwionośnych. Tak głębokie złuszczanie pomaga pozbyć się nawet najstarszych rozstępów o perłowym zabarwieniu oraz trudnych do usunięcia rozstępów po ciąży. Zabieg jest też wysoce skuteczny w usuwaniu blizn pooperacyjnych czy blizn po trądziku. 

Dermabrazja mechaniczna jest skuteczna w likwidowaniu świeżych rozstępów o kolorze czerwonym lub różowym. Przed zabiegiem kosmetyczka lub lekarz wstrzykuje w skórę preparat silnie znieczulający, by klientka nie odczuwała bólu. Następnie cały naskórek aż do poziomu skóry właściwej zostaje starty za pomocą specjalnej tarczy pokrytej materiałem ściernym. Na skórę zostaje nałożony specjalny opatrunek, a pacjentka zostaje pouczona o tym, jak pielęgnować miejsce, w którym była zastosowana dermabrazja. Po zabiegu pojawia się ból i opuchlizna, które mogą się utrzymywać do dwóch tygodni, czyli do momentu pojawienia się nowego i świeżego naskórka. Ból stopniowo ustępuje, a skóra jest bez rozstępów.

Dermabrazja laserowa jest przeznaczona do osuwania starych, białych rozstępów lub rozstępów po ciąży. Zabieg wygląda podobnie jak przy dermabrazji mechanicznej, ale w tym przypadku naskórek i wierzchnia warstwa skóry są odparowywane wiązką lasera. Zabieg jest wykonywany w silnym znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pojawia się ból i opuchlizna, która może się utrzymywać do miesiąca. W tym czasie wskazane jest stosowanie leków przeciwbólowych i szczególne dbanie o miejsce po zabiegu. Skóra regeneruje się w czasie czterech miesięcy. 

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu nie jest wiele. Na pewno nie powinny go wykonywać osoby z ostrymi zmianami skóry bądź z zapaleniem skóry. Osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe również powinny zrezygnować.