Aby nasze ciało było piękne i gładkie, musi być odpowiednio pielęgnowane. Jedną z metod jest depilacja, czyli skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia. Codzienna depilacja nie należy do ulubionych obowiązków. Dlatego wiele osób w Szczecinie marzy o tym, by raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Skuteczną radą będzie tutaj depilacja laserowa (https://swiaturody.com/szczecin,depilacja-laserowa,65.html).

Kilkadziesiąt lat historii

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są znane od dość dawna. Pierwsze zabiegi zaczęto wykonywać kilkadziesiąt lat temu. Wykonywano je z powodzeniem na początku lat 60-tych dwudziestego wieku. Wtedy depilacja laserowa nie zyskała wielu zwolenniczek. Powodem była mała skuteczność pierwszych laserów, które wykorzystywały zbyt długą falę. Lasery nie usuwały włosa. Natomiast prawie zawsze uszkadzały pigment, a także i skórę. Współczesne lasery są bardzo precyzyjne i skuteczne, dlatego stają się coraz bardziej popularne.

Metody depilacji laserem

Metody zabiegu depilacji laserowej w dużej mierze zależą od tego, jakie urządzenie zostanie zastosowane.

Po pierwsze stosuje się tak zwany proces fotodepilacji. Fotodepilacja występuje w przypadku laserów diodowych i laserów aleksandrytowych. Zawarta we włosach (łodyga) melanina pochłania daną ilość światła. Następnie zamienia ją w energię, którą przekazuje do sąsiadujących z nią tkanek. Jest to tak zwana selektywna fotodermatoza. W wyniku tego procesu zostaje uszkodzony mieszek włosowy, a także komórki biorące udział w procesie powstawania nowego włosa. Podczas tego zabiegu usuwa się włosy ciemne, które są w fazie aktywnego wzrostu.

Po drugie przeprowadza się zabiegi laserem Nd-Yag. Fala światła ma długość 1064 nanometrów i jest na tyle długa, by przeniknąć do naczyń krwionośnych, które są na dnie mieszka włosowego. Tam uszkadza je. Cebulka, która w wyniku tego procesu nie otrzymuje niezbędnych substancji odżywczych – obumiera.