Wszyscy doskonale wiemy co robić, gdy wypadnie nam ząb. Sprawa jest prosta: ubytek w jamie ustnej lub dziura w zębie jest bardzo groźna i sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, trzeba więc czym prędzej udać się do gabinetu dentystycznego w Tarnowie [dentysta-stomatolog.com/tarnow,1.html].

Stomatolog w Tarnowie wskazuje, że kiedyś nie było takiej techniki i nasi dziadkowie czy pradziadkowie mieli problem, gdy ząb im wypadł. Teraz, gdy medycyna stomatologiczna bardzo się rozwinęła, pojawiło się kilka rozwiązań w tym właśnie temacie. Jednym z rozwiązań na stracony ząb i dziurę w jamie ustnej jest wstawienie implantu, czyli sztucznego zęba na miejsce straconego zęba. Oczywiście nim go wstawimy, musimy udać się do dentysty w celu sprawdzenia stanu ubytku po byłym zębie: czy nie został tam jego kawałek, w jakim stanie jest nerw, korzeń itd. Jakiekolwiek odstępstwo od normy musi być najpierw wyleczone i naprawione, aby móc wstawić implant. Jama ustna musi być w idealnym stanie, bo wstawienie implantu do chorej, nieprzystosowanej do inwazyjnego działania jamy ustnej, może wywołać u pacjenta dolegliwości bólowe, a w najgorszej sytuacji doprowadzić do trwałego uszkodzenia jamy ustnej i pozostałych zębów. Trzeba więc bardzo uważać podczas wstawiania implantu.

Koło implantów zresztą narosło wiele szkodliwych dla nich mitów, postaramy się z nimi powalczyć. Przede wszystkim nie prawdą jest, iż o implant nie trzeba dbać. Bardzo szkodliwa nieprawda. O implant trzeba dbać tak samo, a może i nawet bardziej niż o zwykłe zęby. Wymagania codziennego, regularnego szczotkowania, nie mogą zalegać w nim żadne okruchy jedzenia czy resztki pokarmu. Bo implant jest dobrym polem dla pleśni i bakterii. Zalegające jedzenie może po prostu nam tam zakwitnąć pleśnią i sprowadzić kłopoty nie tylko już na jamę ustną i gardło, ale na cały organizm, który może zostać zdewastowany do cna. Dlatego tak bardzo ważna jest higiena jamy ustnej i dbanie o zęby po każdym posiłku. Wtedy ograniczymy szansę na wstawianie implantu do jamy ustnej do minimum.